Publiczna Szkoła Podstawowa w Skorogoszczy
Biofeedback w naszej szkole PDF Drukuj

Autor: AdministratorData: 14.02.2021 (niedziela)

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że wspólnymi siłami udało nam się utworzyć w naszej szkole pracownię do prowadzenia terapii EEG Biofeedback. Dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców oferta działań pomocowych dla naszych uczniów bardzo się wzbogaciła.

Biofeedback jest bezpieczną metodą treningu mózgu, który polega na wykorzystaniu specjalistycznych przyrządów do pomiaru procesów psychofizjologicznych (np. fal mózgowych- EEG), których nie jesteśmy do końca świadomi, w celu usprawnienia kontroli nad tymi procesami, korzystnie wpływa także na poprawę samopoczucia. Początkowo trening ten zarezerwowany był wyłącznie dla Amerykańskiej Agencji Astronautyki (NASA), dopiero od 1972r. zaczęto rozszerzać zakres stosowania EEG-Biofeedback.

W praktyce trening służy poprawie pamięci, usprawnienia koncentracji uwagi, rozwijaniu kreatywności, zmniejszeniu napięcia emocjonalnego oraz wzmocnieniu motoryki (zdolności manualnych).

Wskazaniami do terapii są m.in. AAD (zaburzenia koncentracji i uwagi), dysleksja, dysgrafia, ADHD, pobudliwość psychoruchowa, opóźnienie rozwoju mowy a także zaburzenia emocjonalne; tj. lęki, nerwice, depresja.

Warto wspomnieć, że największa skuteczność  tej metody została udowodniona w takich dysfunkcjach  jak; Autyzm, ADHD czy depresja.

Bardzo prosimy o zapoznanie się z Regulaminem oraz zgłaszanie dzieci na terapię poprzez dziennik lub sekretariat szkoły.

Z poważaniem Renata Pawlus

 

Regulamin uczestnictwa w terapii EEG Biofeedback w Publicznej Szkole Podstawowej w Skorogoszczy

« poprzednia   następna »